نرم‌افزار Catia را می‌توان جامع ترین نرم‌افزار موجود در زمینه CAD-CAM-CAE  دانست.  Catiaدر سال 1997 توسط شرکت نرم‌افزاری Dassault Systems که همواره در حال توسعه این نرم‌افزار است، روانه بازار شد. این نرم‌افزار در آغاز به منظور طراحی جت‌های جنگی Dassault مورد استفاده قرار می‌گرفت و طی سال‌ها Catia  فراتر از CAD (پکیج نرم‌افزاری طراحی به کمک کامپیوتر) پا نهاد و در حال حاضر با زمینه‌های CAD (طراحی به کمک کامپیوتر)، CAM (تولید به کمک کامپیوتر) و CAE (مهندسی به کمک کامپیوتر) در آمیخته است .

معرفی دوره

نرم‌افزار Catia را می‌توان جامع ترین نرم‌افزار موجود در زمینه CAD-CAM-CAE  دانست.  Catiaدر سال 1997 توسط شرکت نرم‌افزاری Dassault Systems که همواره در حال توسعه این نرم‌افزار است، روانه بازار شد. این نرم‌افزار در آغاز به منظور طراحی جت‌های جنگی Dassault مورد استفاده قرار می‌گرفت و طی سال‌ها Catia  فراتر از CAD (پکیج نرم‌افزاری طراحی به کمک کامپیوتر) پا نهاد و در حال حاضر با زمینه‌های CAD (طراحی به کمک کامپیوتر)، CAM (تولید به کمک کامپیوتر) و CAE (مهندسی به کمک کامپیوتر) در آمیخته است . این نرم‌افزار قابلیت استفاده در حوزه‌های مختلفی را داراست؛ به علاوه  اکثر کاربران به همه‌ی عملکردهای موجود در CATIA که هزینه های قابل توجهی را بر کاربر یا سازمان تحمیل می‌کند، نیاز ندارند. در نتیجه مواردی از پروانه‌های CATIA به منظور در بر داشتن کارکردهای مورد نیاز و از پیش تعیین شده توسط شرکت Dassault  شکسته می‌شوند. محیط‌های کاری مازاد و یا ابزارهای مازاد موجود در محیط کاری، بر اساس پروانه‌های CATIA در دسترس قرار می‌گیرند و این محیط‌های کاری، امکان اجرای دستورات مختلف را برای کاربران فراهم می‌آورند. نرم‌افزار Catia با بیش از50 محیط کاری مختلف، امکان مدیریت مراحل مختلف طراحی یک محصول، از ایده اولیه تا پایان عمر کاری را به کاربر می‌دهد. لازم به ذکر است که این نرم‌افزار در صنایع بزرگ مانند هوافضا و شرکت‌های خودروسازی در هر سه زمینهCAD-CAM-CAE  به طور فراوان استفاده می‌شود که همین امر لزوم یادگیری عملکرد آن را دوچندان می‌نماید. با شرکت در دوره‌ آموزشی نرم‌افزار Catia، فرا خواهید گرفت که چگونه می‌توان با استفاده از این نرم‌افزار، قطعات و مجموعه‌های ساده و پیچیده را به صورت Solid Surface طراحی نمود و از آن‌ها نقشه‌های دو بعدی تهیه کرد.

اهداف دوره

فراگیری قوی‌ترین نرم‌افزار طراحی و مهندسی جهت ایجاد قطعات و مجموعه‌های ساده و پیچیده به صورت Solid Surface و ایجاد نقشه‌های دو بعدی از آن

محتوای دوره

  • آشنایی با نرم‌افزار Catia
  • بررسی روند کار در نرم‌افزار Catia
  •  ایجاد ترسیمه‌های دو بعدی
  • ویرایش اندازه‌ها در Catia و قیدگذاری روی آن‌ها
  • ایجاد مدل‌های سه‌بعدی Catia
  • کار بر روی مدل‌های سه بعدی Catia و ویرایش آن‌ها
  • دستورات نوار ابزار Transformation
  • ایجاد عناصر هندسی در Catia
  • پروژه‌های مدل‌سازی کاربرد

شرایط شرکت کنندگان

مهندسین مکانیک و نقشه‌کشی و افراد علاقه‌مند

مدت دوره

40 ساعت

قیمت دوره

450000 تومان