ایندیزاین – InDesign یک برنامه‌ی کامپیوتری رایج در زمینه ی نشر است. این نرم‌افزار در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی بکار می‌رود و صورت کلی برای گردآوردن و کنار هم قراردادن متون و عناصر نگاره‌ای در قالب صفحات است و عمدتا بصورت مستقیم برای نگارش و ویرایش متون و نیز ایجاد و تغییر فایل‌های تصویری بکار می‌رود. 

معرفی دوره

ایندیزاین – InDesign یک برنامه‌ی کامپیوتری رایج در زمینه ی نشر است. این نرم‌افزار در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی بکار می‌رود و صورت کلی برای گردآوردن و کنار هم قراردادن متون و عناصر نگاره‌ای در قالب صفحات است و عمدتا بصورت مستقیم برای نگارش و ویرایش متون و نیز ایجاد و تغییر فایل‌های تصویری بکار می‌رود. از این نرم‌افزار بیشتر در آماده‌سازی مجلات، کتاب‌ها، سررسیدها، برشورهای تبلیغاتی و مانند آن‌ها استفاده می‌کنند. ایندیزاین – InDesign دارای قابلیت‌های بسیاری در حروف‌نگاری و صفحه‌آرایی است که از آنها می‌توان تنظیم حروف، ایجاد سبک‌های حروف (typographic styles)، ابزار برای تنظیم دقیق فرارگیری عناصر گرافیکی، قابیلت استخراج خودکار اطلاعات از فرمت‌های متنوع و تنظیم اندازه‌های ستون‌ها، کادرها و صفحه‌بندی را نام برد. این نرم‌افزار قابلیت ایجاد فایل‌های PDF را برای آسان‌سازی روند آماده‌سازی طرح‌ها برای چاپ یا پخش در اینترنت دارد. نسخه خاورمیانه ایندیزاین – InDesign امکان حروف‌چینی و صفحه‌آرایی را برای متونی که در زبان هایی مانند فارسی، عربی و عبری نگارش شده‌اند فراهم می‌آورد. از میان این قابلیت های این نسخه می‌توان به امکان درج حروف بصورت مستقیم در برنامه، تنظیم جهت و تراز یک متن، امکان ایجاد خطوط با طول مساوی (justification) و نگارش صحیح متونی که حاوی حروف دو تا چند زبان مختلف باشند اشاره کرد.

اهداف دوره

دانشجویان در پایان دوره طراحی و خروجی کتاب تک رنگ همراه با بررسی خروجی و ارایه فایل نهایی به چاپخانه را می آمورند. – • دانشجویان با طراحی و خروجی کتاب چهاررنگ از مرحله ورودی تصویر و متن تا خروجی استاندارد آشنا می شوند. – • دانشجویان با کلی با نحوه انتخاب رنگ های استاندارد ، عیب یابی سند پیش از خروجی آشنا می شوند. – • دانشجویان بکارگیری طرح ها و پروژه های آماده و فایل های لایه باز در ایندیزاین را فرامی گیرند. – دانشجویان وارد کردن تصاویر وکتور و پیکسلی ایجاد شده در فتوشاپ ، ایلاستریتور و سایر نرم افزارهای هم خانوده ادوبی را می آموزند.

محتوای دوره

 • جلسه اول:

  آشنایی اولیه با محیط نرم‌افزار، پنل‌ها، ابزارها و…و تسلط و مدیریت به صفحه کار

  جلسه دوم:

  ایجاد یک سند جدید جهت انواع صفحه آرایی و چگونگی حرکت در صفحات، آشنایی مقدماتی با ابزارها، کلیدهای میانبر و…

  جلسه سوم:

  کار با انواع ابزارهای ترسیمی، رنگ‌آمیزی، وارد کردن تصویر و… و کارباآنها

  خروجی جلسه‌ی سوم: اجرای یک آرم

  جلسه چهارم:

  شیوه های ماسکه کردن، وارد کردن تصاویر دورنگ و نحوه وارد کردن یک  فایل psd از فتوشاپ ، حذف زمینه سفید عکس ها ؤاشنایی با پانل layers

  جلسه پنجم

  کار با انواع متن، نحوه وارد کردن یک متن با حفظ فرمت word در ایندیزاین، ، تقابل و تداخل متن با اشکال ، نحوه چیدمان متن و تصویر در کنار یکدیگر(Text Wrap)، تایپ بر روی انواع فرم ها، استفاده از انواع فرم ها جهت پاراگراف، خارج نمودن نوشته از حالت Text و تغییر آن

  جلسه ششم

  آشنایی با Master، چیدمان صفحات با الگوهای متفاوت،(ساخت چندین مستر و استفاده از آنها، نحوه ایجاد ارتباط و قطع ارتباط آبجکت های مستر با صفحات،پاک کردن مستر)

  جلسه هفتم:

  نحوه مدیریت رنگ ها در یک پروژه تک رنگ(monotone) ، دورنگ (Duotone) و چهاررنگ ، شماره‌گذاری و…

  جلسه هشتم:

  Load و ساخت انواع استایل‌ها جهت هماهنگ کردن کلیه متون در یک پروژه صفحه آرایی ، ساخت و وارد کردن جدول و نحوه کار با آن

  خروجی جلسه‌ی هشتم: اجرای یک لوگوتایپ ساده

  جلسه نهم:

  آشنایی با اصول صفحه آرایی و چگونگی ایجاد یک لی آت کار آمد،کار با لایه ها در ایندیزاین،ساخت کتاب از چند فایل

  خروجی جلسه‌ی نهم: ساخت چهارصفحه‌ از یک کتاب مصور

  جلسه دهم:

  انواع خروجی جهت چاپ، وب سایت و..، آشنایی با چاپ و نحوه آماده سازی یک فایل جهت چاپ افست

  خروجی جلسه‌ی دهم: ساخت چهارصفحه‌ از یک مجله مصور

شرایط شرکت کنندگان

• شرکت در دوره آموزش ایندیزاین فقط مختص به دانشجویان رشته کامپیوتر نیست. • هر شخصی که به صفحه آرایی علاقه دارد می تواند در این دوره شرکت نماید. • افرادی که به صورت اجمالی با نرم افزار ایندیزاین آشنا هستند و میخواهند به صورت حرفه ای با این نرم افزار قدرتمند کار کنند. • شرایط سنی برای شرکت در دوره به هیچ عنوان ملاک نیست، دانشجویانی از ۱۳ سال تا ۵۰ سال داشته ایم و داریم. • تمام افرادی که می خواهند کارهای ویراستاری را خودشان انجام دهند. • تمام افرادی که به دنبال شغل پردرآمدی هستند. • فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف در رشته های مختلف. • افرادی که می خواهند به صورت عملی و حرفه ای ایندیزاین کار کنند.

مدت دوره

32 ساعت

قیمت دوره

650000 تومان