فوریت پزشکی: کد 13

فوریت پزشکی: کد 13


20,000,000 ریال
مدت زمان دوره: 30 ساعت

تاریخ شروع دوره 1401/10/26

تاریخ پایان دوره 1402/12/29

یکشنبه 08:00 تا 10:00

فوریت پزشکی چیست ؟

کار فوریت های پزشکی شامل ارائه مراقبت های پزشکی و درمان فوری برای بیمارانی است که با آسیب ها یا بیماری های تهدید کننده زندگی مواجه هستند.

اقدامات این رشته می تواند شامل پاسخ به تماس های اضطراری، انتقال بیماران به بیمارستان ها، انجام اقدامات پزشکی در محل یا در مسیر، تجویز دارو و نظارت بر علائم حیاتی باشد.

کارکنان فوریت های پزشکی ممکن است شامل امدادگران، تکنسین های فوریت های پزشکی (EMTs) و سایر متخصصان پزشکی باشند که در ارائه مراقبت در موقعیت های اورژانسی با فشار بالا و سریع تخصص دارند.

 متخصصان این رشته باید بتوانند به سرعت وضعیت بیمار را ارزیابی کنند، تصمیمات حیاتی در مورد درمان بگیرند و طیف وسیعی از مداخلات نجات دهنده را برای تثبیت وضعیت بیمار و جلوگیری از آسیب بیشتر ارائه دهند.

کار اورژانس پزشکی می تواند از نظر جسمی و احساسی سخت باشد، زیرا اغلب شامل ساعات طولانی کار در شرایط استرس زا می شود. اما پاداش آن فوق العاده است، زیرا کارکنان فوریت‌های پزشکی این فرصت را دارند که در زندگی مردم تفاوت چشمگیری ایجاد کنند و در برخی از چالش‌برانگیزترین موقعیت‌های قابل تصور به نجات جان انسان‌ها کمک کنند.

 

فوریت پزشکی - نوین پارسیان

درآمد و بازار کار

در حال حاضر آماری از میزان دقیق درآمد تکنسین فوریت های پزشکی در دست نیست. میزان درآمد رشته فوریت های پزشکی بستگی به محل اشتغال، مهارت ها، تجربه و تخصص، مدرک تحصیلی دارد.

فارغ ‌التحصیلانی که در بخش اورژانس سازمان‌ های دولتی مشغول فعالیت هستند، براساس قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کنند، اما میزان حقوق افرادی که در بیمارستان‌ ها و مراکز خصوصی مشغول به کار هستند، متفاوت است.

تخمین درآمد این رشته در کشورهای دیگر عبارتند از: آمریکا حدودا 31,000 هزار دلار، استرالیا 55,500 هزار دلار، انگلستان 32,000 الی 50,000 

 

فوریت پزشکی - نوین پارسیان

چرایی نیاز جامعه به فوریت های پزشکی

اورژانس های پزشکی می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند و نیاز به توجه فوری متخصصان پزشکی آموزش دیده دارند. مراکز درمانی که به تجهیزات پزشکی و دارو مجهز هستند. به کارکنانی برای رسیدگی به طیف گسترده ای از فوریت های پزشکی مانند حملات قلبی، سکته مغزی، آسیب های شدید و واکنش های آلرژیک نیاز دارند.

علاوه بر این، مراکز پزشکی امکان دسترسی به آزمایش‌های تشخیصی و مراقبت‌های پزشکی تخصصی را فراهم می‌کنند که ممکن است در جای دیگری در دسترس نباشد. آنها همچنین توانایی تثبیت بیماران و ارائه درمان های اولیه را قبل از انتقال آنها به مراکز پزشکی پیشرفته تر در صورت نیاز دارند.

بیمارستان ها به دلایل مختلفی برای فوریت های پزشکی حیاتی هستند. بیمارستان ها منابع و کارکنان لازم را برای رسیدگی به طیف وسیعی از فوریت های پزشکی، از جمله مواردی که به مراقبت یا تجهیزات تخصصی نیاز دارند. این می تواند شامل جراحی های اورژانسی، مراقبت های ویژه و اقدامات حمایتی از زندگی باشد.

به طور کلی، مراکز درمانی نقش مهمی در ارائه مراقبت های پزشکی به موقع و موثر به افرادی که در شرایط اورژانس پزشکی قرار می گیرند، ایفا می کنند.محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد